Vítej!
Ať jsi jsi kdo jsi, pokud zanecháš komentář, okamžitě se staneš mým nejoblíbenějším návštěvníkem. :D

Lenost, prokrastinace, nemoc,...

18. října 2017 v 10:37 | Möhre |  Úvahy
Nedávno mě přepadl menší splín a tak nějak jsem opět přemýšlela nad tím, co je tím důvodem proč se mi poslední dobou nic nedaří. Nepřišla jsem na to, alespoň ne v tu chvíli. Nicméně zrovna včera se mi doma naskytla chvíle, kdy jsem něco opravdu potřebovala udělat, ale moje mysl neustále odbíhala od témata. V tu chvíli mi to došlo. Došlo mi, co je mým nepřítelem a co je nejspíš problém spousty lidí a tím je lenost. Spousta lidí kolem mě v poslední době mluví taky o prokrastinaci, ale pokud jsem tento výraz pochopila správně, musela bych raději dělat něco jiného, než onu činnost, kterou bych dělat měla, což budu upřímná, ale na to jsem kolikrát líná taky.
Nejjednodušší definice, kterou jsem našla popsala lenost jako fyzickou i psychickou neaktivitu a nepřipouštění si odpovědnosti za své jednání. Lenost se mazaně schovává za několik málo lákavých argumentů proč to udělat později. Většině stačí hned ten první a základní, a tím je volný čas. Mozek si ale stejně i ve volném čase neodpočine, musí totiž vymýšlet vhodné výmluvy, aby se uklidnil. Začíná to stylem: udělám to zítra, venku je moc horko nebo moc zima, a tak dále. Může se ale stát, že už to přeroste přes hlavu a sami se v tom ztratíme. Dle mého názoru už by se dala lenost definovat i jako nemoc. Někteří si ji pěstujeme už od mala a čím později ji začneme léčit, tím těžší to je. Možná je to jenom další výmluva, ale to sám lenoch jen těžko posoudí.
Všichni to známe, setkáváme se s leností, ať už vlastní nebo cizí od útlého mládí. Sama se o tom přesvědčuju dnes a denně, ať už jde o blbé umytí nádobí nebo rekonstrukce kuchyně, kterou jsem si sama vymyslela a teď se mi nechce. Myslím, že jednou za čas nechat nožky na stole a nic nedělat není špatné, ale nesmíme se tomu poddávat příliš často, protože potom se z toho stává Lenost s velkým L a problém k tomu. Musíme se vzchopit, začít myslet a překonat ten problém. Mám ale jen jednu otázku: je možné se toho problému zbavit nadobro?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama